Gebelik testi sonuçları 2020

Planlanmış veya kazara ortaya çıkan hamilelik şüphelerinde 2020 yılı için gebelik testi sonuçlarının be zaman pozitif sonuç vereceği ve testin parametrelerine göre hamileliğin kesinleşip kesinleşmediğinin anlaşılması ilk defa başa gelince zor olabilir. Bir çok hasta bana yaptırmış olduğu gebelik testine bakarak hamilelik olup olmadığını soruyor, bu yazımızda gebelik testi sonuçlarımızı değerlendiriyoruz, merak ettikleriniz için aşağıdaki linke tıklayarak takma isimle bana yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, tüm gebelik testi yorum ve soruları cep telefonu ekranıma düşüyor ve birkaç dakika içinde cevap yazabiliyorum.

En basit olmakla beraber güvenilir olan idrarda gebelik testi adet gecikmeniz olduğunda yapılır, garantiye almak için adet gecikmesiniz 1 hafta olmasını beklemekte fayda vardır, bu süre içinde hala adet görmediyseniz en yakın eczaneden bir hamilelik test kiti alın, fiyat olarak 10 tl civarıdır, idrarınızdan birkaç damla test haznesine damlattığınızda 1 dakika kadar bekleyin çift çizgi çıkarsa gebelik kesin olarak vardır, ama tek çizgi ise ya gebelik hiç yoktur, yada vardır ama henüz beta hcg seviyesi idrara geçecek düzeye ulaşmamıştır, bu durumda adet görene kadar 3 günde bir testi tekrarlamak lazım, gecikme 3 hafta olmasına rağmen hala negatif ise jinekolog muayenesi gerekir. Bazı durumlarda gebelik testinde ikinci çizgi silik çıkabilir, özellikle erken gebelikte görülür ve yine gebeliğin olduğunu gösterir.

Kanda gebelik testi sonuçları ( beta hcg ) : İdrar testi ile aynı maddeyi ölçen daha hassas bir testtir, sadece bebek plesentası tarafınca üretilebilen human corionic gonadotropin hormonu kan seviyesini ölçer, bu hormonun gebelik dışında rastlanma ihtimali yoktur, dolayısı ile hormon kanda tespit edilirse gebelik vardır, idrarda gebelik testine göre birkaç gün daha önce pozitiflik verir, adet gününden 2 gün öncesine kadar gebeliğin olup olmadığı anlaşılır.

Kürtaj ücretleri : İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında kürtaj fiyatlarını öğrenmek ve kürtaj randevusu almak için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp  den güncel kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Gebelik testi sonuçları resimli olarak önceki yazılarımda vardır, kanda gebelik testi değerleri kaç olmalıdır ? 5 in üzerinde olmalıdır, hamilelik testi fiyatları genelde 10 tl civarıdır, gebelik testi nasıl yapılır ? Birkaç damla idrar ile yapılır, gebelik testi ne zaman yapılmalı ? Adet gecikmesi olduğu zaman, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkmasıda yine gebelik var olarak değerlendirilir, gebelik testi markaları çeşitlidir, kanda gebelik testi ne zaman yapılmalı ? Adete 2 gün kala yapılabilir.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik Testleri 2020

Gebelik testi fiyatı eczane 2020

Evde hamilelik testi nasıl yapılır ?