Evde yapılan gebelik testleri 2020

Üreme çağındaki her bayanın evde yapılan gebelik testlerinden haberdar olması gerekir, zira 2020 li yıllarda gebe kalma takviminiz her zaman planladığınız gibi girmeyebilir. Az veya çok cinsel aktivite yaşıyor iseniz , hatta tam birleşme olmadan sürtünme şeklinde ön sevişmelerle bile sınırlı kalsanız , karşı taraf boşalmasa sadece zevk suyu size temas etse, hatta henüz bakire bile olsanız bunlar sizin hamile kalmayacağınız anlamına gelmez. Şüpheli durumlarda birkaç günlük adet gecikmelerinde veya kısa süren regl kanama dönemlerinde evde uygulanan gebelik testi yapmakta fayda vardır, bu konuda geç kalırsanız kürtaj yasasına göre katı kural olan 10 hafta sınırını kolaylıkla aşabilirsiniz. Oysa birkaç damla idrarla çok ucuza hatta bir simit parasına satın alabileceğiniz gebelik testi ile durumun ne olduğunu anında anlamanız mümkündür.

Bu yazımızda evde yapılan gebelik testlerini incelemekle kalmayıp, gebelik testleri hakkında genel bilgiler, gebelik testlerinşn ne kadar olduğu , gebelik testinin nasıl yapıldığı, 2020 senesi için gebelik testi fiyatları, evde yapılan gebelik testlerinin güvenilir olup olmadığı, İstanbul'da 2020 kürtaj ücretlerinin kaç para olacağı, kızlık zarı dikimi fiyatlarının ne kadar olduğu, vajina daraltma ameliyatı ücretleri ve labioplasti ameliyatı fiyatları hakkında bilgilerde veriyoruz.
Gebelik testleri

Hamile kaldığınızda zigotun rahim duvarına tutunması ile corion villuslerinden human corionic gonadotropin yani beta hcg salgılanmaya başlar ve kan değerleri belli bir seviyeye ulaşıncada idrara geçer , bu durumda idrarda b-hcg ölçen gebelik testleri pozitif sonuç vermeye başlar. Gerek evde yapılan gebelik testleri , gerekse gebelikle ilgili tüm labratuvar incelemeleri bu hormonu ölçmeye yöneliktir.

Gebelik testi ne kadar ?

Sanıyorum jinekolojide en ucuz ürün gebelik testleridir, sanıyorum subvanse ediliyor. İstanbul Bakırköy'deki muaeyeneahenemizi arayıpta gebelik testi ne kadar diyenlere nerdeyse bedava diyorum, en yakın eczaneden 5 tl gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Bu arada birçok idrarda gebelik testi var , farklı markalar altında satılan , erken gebelik testi, çok erken gebelik testi gibi isimler vermişler ama inanın hepsi aynı prensip ve malzeme üzerinden çalışıyor. Ben olsam en ucuz gebelik testini alırdım :)

Gebelik testi nasıl yapılır ?

İlk defa yapacaksanız gebelik testi nasıl yapılır diye sormanız çok normal, ama bir kere yapınca artık size çocuk oyuncağı kadar kolay gelecek. Hamilelik testinin nasıl yapıldığına gelecek olursak tuvalette idrar yapmaya başlayın ve ilk idrar aktıktan sonra ortalardan birkaç damlasını testin üzerine damlatın 1 dakika kadar bekleyin, biri silik veya ikiside koyu çift çizgi çıkarsa gebelik kesin vardır. Ama tek çizgi ise ya gebelik hiç yoktur, yada testi yapmak için çok acele ettiniz anlamına gelir, ilişkiden 3 hafta sonra yapmak lazım.

Gebelik testi fiyatları 2020

Üreme çağındaki her bayanın çantasının derinliklerinde bulundurması gereken gebelik testi fiyatları 2019 senesi için ortalama 5 tl civarlarındadır. Birçok farklı ticari marka altında satılan hamilelik testleri aynı kimyasal yapıda ve çalışma prensibinde olmasına rağmen erken gebelik testi veya çok erken gebelşk testi sloganları ile satılmaktadır, işin aslı adet gecikmesi olmadan hiçbirisi sonuç vermez.

Evde yapılan gebelik testi güvenilir midir ?

Doğru uygulama çerçevesinde haraket ediyorsanız evde yapılan gebelik testi güvenilir midir sualine evet yanıtını verebiliriz. İdrarda bakılan gebelik testleri mutlaka adet gecikmesinden sonra yapılmalıdır veya cinsel ilişkiden en az 20 gün sonra uygulanmalıdır. Yinede negatif çıkıyorsa adet görene kadar tekrar etmekte fayda var, ama çift çizgi yani pozitif çıktığı zaman sonuç kesin ve güvenilirdir.

Kürtaj fiyatları

Evde uyguladığınız hamilelik testiniz pozitif çıktığında önünüzde karar vermek için iki seçenek olacaktır, eğer gebeliği sonlandırma kararı aldı iseniz bunun için en sağlıklı çözüm kürtaj olmaktır. Pratik çözüm gibi görünen düşük hapları hayati risklerinden dolayı yasaklanmıştır. 2016 senesi için İstanbul avrupa yakasında kürtaj fiyatları ortalama ...tl civarından başlamakla beraber geleneksel olarak hamilelik hsaftasına bakılarak hesaplanır.


Kızlık zarı dikimi fiyatı

Zaman ilerledikçe modern toplumlarda bekarete önem verilmesi azalır diye düşünüyor olabilirsiniz ama bu konudaki tüm beklentileri tersine çeviren durumların oluştuğunu söylemek lazım , erkeklerin evlenilecek bayanlarda bekaret beklentileri tüm dünyada artmıştır, bunun sebebi sosyal tanışma sitelerinde kişilerin geçmişlerini makyajlama alışkanlıklarıdır, dolayısı ile ciddi bir ilişki ortaya çıktığında artık eskilerden bahsetmek mümkün olmamaktadır. Bu durumda hşmenoplasti ameliyatı gündeme gelebilir. İstanbul'da 2016 senesi için kızlık zarı dikimi fiyatları ortalama ....tl civarıdır, taleb ettiğiniz ameliyat çeşidi zar diktirme maliyetinizi arttırabilir.


Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Cinsel ilişki esnasında vajina içinde penisi yeterince hissedemiyorsanız , vajinaya hava kaçıyorsa ve gaz çıkarma benzeri sesler ortaya çıkıyorsa , ilişki esnasında aşırı bir ıslaklık varsa vajina genişlemesi durumunuz olabilir. Birçok bayanda yapısal olmakla beraber vajinal doğum yapmış olmak ve yoğun seksuel hayat bu duruma sebep olabilir. Cerrahi müdahale ile yani vajina daraltma operasyonu sayesinde bu durumdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. 2019 senesi için İstanbul'da vajina daraltma fiyatları yaklaşık ....tl civarıdır.


Labioplasti ameliyatı fiyatları

Bayanlarda vajinanın dar olması dışında dış görünüş olarakta derli toplu ve küçük görünmesi arzu edilir, dolayısı ile vajinal dudakların aşırı büyük, düzensiz ve sarkık olması rahatsızlık yaratır ve bikini giyildiğinde o bölgede erkek testisleri gibi bir şişlik ortaya çıkabilir. Bu durumun çözümü jinekolojide sıklıkla uyguladığımız labioplasti operasyonudur, labia minora adı verilen vajinal küçük dudaklar cerrahi olarak ufaltılır ve sarkan kısımlar alınır. İstanbul'da 2020 senesi için labioplasti ameliyatı fiyatları güncel olarak ....tl civarıdır.Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik Testleri 2020

Gebelik testi fiyatı eczane 2020

Evde hamilelik testi nasıl yapılır ?