Evde yapılan gebelik testleri

Üreme çağındaki her bayanın evde yapılan gebelik testlerinden haberdar olması gerekir, zira gebe kalma takviminiz her zaman planladığınız gibi girmeyebilir. Az veya çok cinsel aktivite yaşıyor iseniz , hatta tam birleşme olmadan sürtünme şeklinde ön sevişmelerle bile sınırlı kalsanız , karşı taraf boşalmasa sadece zevk suyu size temas etse, hatta henüz bakire bile olsanız bunlar sizin hamile kalmayacağınız anlamına gelmez. Şüpheli durumlarda birkaç günlük adet gecikmelerinde veya kısa süren regl kanama dönemlerinde evde uygulanan gebelik testi yapmakta fayda vardır, bu konuda geç kalırsanız kürtaj yasasına göre katı kural olan 10 hafta sınırını kolaylıkla aşabilirsiniz. Oysa birkaç damla idrarla çok ucuza hatta bir simit parasına satın alabileceğiniz gebelik testi ile durumun ne olduğunu anında anlamanız mümkündür.

Bu yazımızda evde yapılan gebelik testlerini incelemekle kalmayıp, gebelik testleri hakkında genel bilgiler, gebelik testlerinşn ne kadar olduğu , gebelik testinin nasıl yapıldığı, 2016 senesi için gebelik testi fiyatları, evde yapılan gebelik testlerinin güvenilir olup olmadığı, İstanbul'da 2016 kürtaj ücretlerinin kaç para olacağı, kızlık zarı dikimi fiyatlarının ne kadar olduğu, vajina daraltma ameliyatı ücretleri ve labioplasti ameliyatı fiyatları hakkında bilgilerde veriyoruz.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0212 227 5519 
0532 221 3007 
0542 215 7274 WhatsApp
İncirli Caddesi no:9/8 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, Bakırköy meydana çok yakınız )
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyün.
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )
www.Twitter.com/jinekologdr
www.Facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com


Gebelik testleri

Hamile kaldığınızda zigotun rahim duvarına tutunması ile corion villuslerinden human corionic gonadotropin yani beta hcg salgılanmaya başlar ve kan değerleri belli bir seviyeye ulaşıncada idrara geçer , bu durumda idrarda b-hcg ölçen gebelik testleri pozitif sonuç vermeye başlar. Gerek evde yapılan gebelik testleri , gerekse gebelikle ilgili tüm labratuvar incelemeleri bu hormonu ölçmeye yöneliktir.

Gebelik testi ne kadar ?

Sanıyorum jinekolojide en ucuz ürün gebelik testleridir, sanıyorum subvanse ediliyor. İstanbul Bakırköy'deki muaeyeneahenemizi arayıpta gebelik testi ne kadar diyenlere nerdeyse bedava diyorum, en yakın eczaneden 5 tl gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Bu arada birçok idrarda gebelik testi var , farklı markalar altında satılan , erken gebelik testi, çok erken gebelik testi gibi isimler vermişler ama inanın hepsi aynı prensip ve malzeme üzerinden çalışıyor. Ben olsam en ucuz gebelik testini alırdım :)

Gebelik testi nasıl yapılır ?

İlk defa yapacaksanız gebelik testi nasıl yapılır diye sormanız çok normal, ama bir kere yapınca artık size çocuk oyuncağı kadar kolay gelecek. Hamilelik testinin nasıl yapıldığına gelecek olursak tuvalette idrar yapmaya başlayın ve ilk idrar aktıktan sonra ortalardan birkaç damlasını testin üzerine damlatın 1 dakika kadar bekleyin, biri silik veya ikiside koyu çift çizgi çıkarsa gebelik kesin vardır. Ama tek çizgi ise ya gebelik hiç yoktur, yada testi yapmak için çok acele ettiniz anlamına gelir, ilişkiden 3 hafta sonra yapmak lazım.

Gebelik testi fiyatları 2016

Üreme çağındaki her bayanın çantasının derinliklerinde bulundurması gereken gebelik testi fiyatları 2016 senesi için ortalama 5 tl civarlarındadır. Birçok farklı ticari marka altında satılan hamilelik testleri aynı kimyasal yapıda ve çalışma prensibinde olmasına rağmen erken gebelik testi veya çok erken gebelşk testi sloganları ile satılmaktadır, işin aslı adet gecikmesi olmadan hiçbirisi sonuç vermez.

Evde yapılan gebelik testi güvenilir midir ?

Doğru uygulama çerçevesinde haraket ediyorsanız evde yapılan gebelik testi güvenilir midir sualine evet yanıtını verebiliriz. İdrarda bakılan gebelik testleri mutlaka adet gecikmesinden sonra yapılmalıdır veya cinsel ilişkiden en az 20 gün sonra uygulanmalıdır. Yinede negatif çıkıyorsa adet görene kadar tekrar etmekte fayda var, ama çift çizgi yani pozitif çıktığı zaman sonuç kesin ve güvenilirdir.

Kürtaj fiyatları

Evde uyguladığınız hamilelik testiniz pozitif çıktığında önünüzde karar vermek için iki seçenek olacaktır, eğer gebeliği sonlandırma kararı aldı iseniz bunun için en sağlıklı çözüm kürtaj olmaktır. Pratik çözüm gibi görünen düşük hapları hayati risklerinden dolayı yasaklanmıştır. 2016 senesi için İstanbul avrupa yakasında kürtaj fiyatları ortalama ...tl civarından başlamakla beraber geleneksel olarak hamilelik hsaftasına bakılarak hesaplanır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Zaman ilerledikçe modern toplumlarda bekarete önem verilmesi azalır diye düşünüyor olabilirsiniz ama bu konudaki tüm beklentileri tersine çeviren durumların oluştuğunu söylemek lazım , erkeklerin evlenilecek bayanlarda bekaret beklentileri tüm dünyada artmıştır, bunun sebebi sosyal tanışma sitelerinde kişilerin geçmişlerini makyajlama alışkanlıklarıdır, dolayısı ile ciddi bir ilişki ortaya çıktığında artık eskilerden bahsetmek mümkün olmamaktadır. Bu durumda hşmenoplasti ameliyatı gündeme gelebilir. İstanbul'da 2016 senesi için kızlık zarı dikimi fiyatları ortalama ....tl civarıdır, taleb ettiğiniz ameliyat çeşidi zar diktirme maliyetinizi arttırabilir.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Cinsel ilişki esnasında vajina içinde penisi yeterince hissedemiyorsanız , vajinaya hava kaçıyorsa ve gaz çıkarma benzeri sesler ortaya çıkıyorsa , ilişki esnasında aşırı bir ıslaklık varsa vajina genişlemesi durumunuz olabilir. Birçok bayanda yapısal olmakla beraber vajinal doğum yapmış olmak ve yoğun seksuel hayat bu duruma sebep olabilir. Cerrahi müdahale ile yani vajina daraltma operasyonu sayesinde bu durumdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. 2016 senesi için İstanbul'da vajina daraltma fiyatları yaklaşık ....tl civarıdır.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Bayanlarda vajinanın dar olması dışında dış görünüş olarakta derli toplu ve küçük görünmesi arzu edilir, dolayısı ile vajinal dudakların aşırı büyük, düzensiz ve sarkık olması rahatsızlık yaratır ve bikini giyildiğinde o bölgede erkek testisleri gibi bir şişlik ortaya çıkabilir. Bu durumun çözümü jinekolojide sıklıkla uyguladığımız labioplasti operasyonudur, labia minora adı verilen vajinal küçük dudaklar cerrahi olarak ufaltılır ve sarkan kısımlar alınır. İstanbul'da 2016 senesi için labioplasti ameliyatı fiyatları güncel olarak ....tl civarıdır.


Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad. No 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp

Yorumlar

 1. Adet Gecikmesi: Iyi akşamlar Turgay bey değil mi ?
  08 12 2015, 21:03 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet buyrun
  08 12 2015, 21:04 - Adet Gecikmesi: Size bi sey soracaktım
  08 12 2015, 21:06 - Adet Gecikmesi: Ben 24 ekimde adet geciktirici ilac kullanmaya başladım 5 gun kullandım bıraktım ve 4 gun sonra adetim geldi 28 kasimda tekrar kullandim 5 gun boyunca ve bıraktım hala edetim gelmedi ama ağrılarım var
  08 12 2015, 21:06 - Adet Gecikmesi: Gelmedi diye stres yapıyorum bide uyku düzenim falan bozuldu
  08 12 2015, 21:06 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Muayene edelim ?
  08 12 2015, 21:07 - Adet Gecikmesi: Ben sehir disindayim oraya gelmem imkansiz internetten buldum sizi
  08 12 2015, 21:07 - Adet Gecikmesi: Sormak istedim sizce ne zaman gelir
  08 12 2015, 21:09 - Adet Gecikmesi: Goguslerim sisti ağrıyor bütün adet öncesi belirtileri var ama gelmedi diye hala stres yapıyorum
  08 12 2015, 21:12 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Doktora görünün
  08 12 2015, 21:13 - Adet Gecikmesi: Peki tesekkurler

  YanıtlaSil
 2. Hocam merhabalar. Temmuz ayinda 3 gün gecikme yaşadım ayın 8inden 8ine adet oluyordum. Temmuzdan sonra 8inden 8ine devam etti. Kasım ayında tam 6gün gecikti hocam. Duphaston diye bir hap kullandim doktorun verdigi ogrenciyin 200 liraya muayne oldum. Ama gecikmenin sebebini anlayamadim. Doktor hanim gebelik testi de yapti negatif cikti. Sizce durum nedir. 6gün sonra tekrar hasta olmam gerekiyor. Aralık ayında normaldi hastaligim hastaligimin bitmesine yakin bi yakinlaşma yaşadım kasımda gecikti hapmı beni hasta etti kanamayi getirdi yoksa başka bir durummu var lütfen cevaplayin hocam

  YanıtlaSil
 3. Hocam merhabalar. Temmuz ayinda 3 gün gecikme yaşadım ayın 8inden 8ine adet oluyordum. Temmuzdan sonra 8inden 8ine devam etti. Kasım ayında tam 6gün gecikti hocam. Duphaston diye bir hap kullandim doktorun verdigi ogrenciyin 200 liraya muayne oldum. Ama gecikmenin sebebini anlayamadim. Doktor hanim gebelik testi de yapti negatif cikti. Sizce durum nedir. 6gün sonra tekrar hasta olmam gerekiyor. Aralık ayında normaldi hastaligim hastaligimin bitmesine yakin bi yakinlaşma yaşadım kasımda gecikti hapmı beni hasta etti kanamayi getirdi yoksa başka bir durummu var lütfen cevaplayin hocam

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik testi fiyatı eczane

Gebelik Testleri

Evde hamilelik testi nasıl yapılır ?