Gebelik Testi Fiyatları 2020

Gebelik testi fiyatları hakkında detaylara girmeden önce bu konuda işinize yarayabilecek İstanbul'da kürtaj fiyatları hakkında www.kurtajfiyatistanbul.com 'u , kızlık zarı dikimi hakkında bilgi için www.kizlikdikim.com 'u , vajina daraltma ameliyatı içinde www.vajinadaraltmafiyatlari.com 'u ziyaret ediniz.İstanbul'da 2020 yılında gebelik testi fiyatları yaklaşık 5 tl seviyelerinden başlayacağını tahmin ediyoruz. İdrarda yapılan gebelik testi aile planlaması açısından sn derece pratik hale getirilmiştir ve gerçekten ulaşılması çok kolay ve ucuzdur , 5 - 10 tl civarına herhangi bir eczaneden gebelik testi alıp kendiniz hemen uygulayabilirsiniz. Bu arada ek bilgi olarak İstanbul'da 2020 kürtaj fiyatları ... tl den başlar , yine İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatlarıda .... tl seviyelerindedir. Bence az veya çok cinsel aktivitesi olan her bayanın korunuyor olsa bile çantasında bir gebelik testi taşımasından fayda var. Ayrıca adet günlerininde takvim üzerinden takip edilmesi ve adet gecikmesi olduğunda 5 gün kadar bir süre sonra gebelik testi yapmak gerekir. Bu konunun hassasiyeti aslında kürtaj konusundaki yasal düzenlemelerden gelmektedir , 2020 kürtaj yasasına göre 10 haftadan daha sonra kürtaj yaptıramazsınız . Gebelik testleri hakkındaki yazıyı Jinekolog  kaleme alıyor.İdrarda gebelik testi nasıl yapılır ?


Size en yakın eczaneye gittiğinizde gebelik testi için herhangi bir piyasa ismi söylemenize gerek yok , gebelik testi istiyorum dediğinizde eczacı size birkaç alternatif söyleyecektir , fiyatları zaten 5- 15 tl arasında değişmektedir ama aslında hepsinin fonksiyonu ve hassasiyeti aynıdır. Testi aldığınızda en yakın tuvalete gidip testin üzerine birkaç damla idrar damlatın , bir dakika kadar bekleyin , çift çizgi çıkar ise bu sizin gebe olduğunuzu gösterir , çift çizgiden biri silik bile olsa gebelik testi pozitif anlamına gelir.
Tek çizgi yani testiniz negatif çıkarsa ya gerçekten gebe değilsiniz , yada test yapmak için erken davrandınız ve gebelik hormonlarınız henüz idrara geçmedi demektir. Birkaç gün sonra yeniden idrarda gebelik testi yapabilirsiniz , yada işiniz çok acele ise gebe olup olmadığınızı acilen öğrenmeniz gerekiyorsa kanda gebelik testi olan Beta HCG yaptırabilirsiniz . Kanda yapılan gebelik kesti tamamen kesindir ve hemen sonuç verir.

Kanda gebelik testi 


Bugün itibarı ile en güvenilir ve en kesin gebelik testidir. Nadiren ihtiyaç olur ve vakaların %99 u idrarla yapılan gebelik testi pozitif çıkınca gebe olduklarını anlarlar ve kanda gebelik testine ihtiyaç pek olmaz , sadece gebeliğin acilen öğrenilmesi gereken durumlarda ve gebelik takiplerinde kanda gebelik testine ihtiyaç duyulur. Kanda yapılan gebelik testinde corion villüslerinin salgıladığı Beta HCG hormon düzeyi ölçülür , gebe olmayan bayanlarda bu hormon sıfıra yakın iken gbe kalınan ilk günlerden itibaren azar azar yükselmeye başlar ve adet gecikmesinden yaklaşık 3 gün önce kesin gebelik testi olarak güvenle kullanılabilir.

Kürtaj fiyatları


2020 de İstanbul'da , Ankara'da ve İzmir'de kürtaj fiyatları yaklaşık olarak ... tl den başlar ve hamilelik haftasına göre artar , Avrupa yakasında kürtaj yapan birçok jinekolog genellikle 4 haftalık erken gebelik için ... tl , 5 haftalık gebelik için ... tl , 6 haftalık hamileliklerde ise ... tl gibi kürtaj ücretleri taleb ediyor. Kürtaj öncesi yapılan muayene ve ultrason için ek bir ücret genellikle istenmiyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik Testleri 2020

Gebelik testi fiyatı eczane 2020

Evde hamilelik testi nasıl yapılır ?