Gebelik Testi Fiyatları 2019 temmuz

İstanbul'da gebelik testi fiyatları bu sene yani 2019 yılı temmuz ayı itibarı ile nekadardır diye soran hastamız çok oluyor, kürtaj fiyatları kadar ve kızlık zarı dikimi fiyatı kadar çok merak edilemesede yinede azımsanmayacak kadar çok hastamız bu konuda bilgi istiyor.  Tüm eczanelerde buşabileceğiniz gebelik testleri cinsel aktivitesi olan her kadının cantasında bulundurması gerekenlerden biridir. Gebelik testi uygulaması son derece kolaydır , gebelik testinin üzerinde küçük bir hazne göreceksiniz , onun tam üzerine bir damla idrar damlatarak yaklaşık 1 dakika beklerseniz gebelik testinin alt kısmındaki ekranda tek çizgi veya çift çizgi belirir. Çift çızgi çıkarsa bu sizin kesin hamile olduğunuzu gösterir , ama tek çizgi çıktığında hamile değilim diye sevinmeye başlamak için veya hamilelik yok diye üzülmek için biraz erken olabilir, mesela hamilesinizdir ama gebelik hormonları henüz idrara geçmemiştir ve sizin testiniz negatif çıkmıştır , yada gerçektende hamile değilsinizdir . Bu durumu kesinleştirmek için takibeden günlerde her gün bir kez daha test yapın , test pozitif çıkana kadar veya adet görene kadar devam edebilirsiniz testlere , ama 10 günlük adet gecikmesinde hala negatif çıkıyorsa ve hala adet başlamadı ise o zaman durumu incemek gerekir ve bir jinekoğa muayene olmanız zorunlu hale gelir.
Gebelik testi sadece idrarda yapılmaz , kanda yapılan Beta HCG hormon testide vardır , daha erken dönemlerde gebelik olup olmadığını anlamak için kanda gebelik testi yapılabilir ama nadiren böyle bir teste ihtiyaç olacaktır. En pratiği bence idrarda gebelik testi yapmaktır. Gebelik testi fiyatları ve diğer hamilelik ayrıntılarınız için bizi arayabilirsiniz  sabit telefonumuz ve  cep telefonumuz sürekli açıktır. Genelde kıdemli asistanım Esra hanım telefonlara bakıyor , ama konu hakkında geniş bilgisi olduğuna emin olabilirsiniz. Jinekolog bildiriyor.Gebelik testi fiyatları

Her eczanede bulabileceğiniz en çok satan gebelik testi fiyatları aşağıdadır :

Oncomed gebelik testi 3 TL
Miratech gebelik testi 2.5 TL
Al Bi gebelik testi 3 TL
Labmen gebelik testi 2.75 TL
Nova gebelik testi 2.53 TL
Fortuna gebelik testi kaset tipi 4 TL
Predictor early erken gebelik testi 20 TL
Clear blue gebelik testi 23 TL

Gebelik testi ne zaman sonuç verir ?

İdrarda yapılan gebelik testleri genellikle adet gecikmesinden sonra 3. veya 4. gün pozitiflik vermektedir , bazı durumlarda bu süre 1 haftaya kadar uzayabilir , o yüzden biz hastalarımıza negatif yani tek çizgi şeklinde test sonucu çıkarsa her gün bir kez daha deneyin diyoruz. Kanda yapılan gebelik testleri ise adet zamanı gelmeden yani siklüsün 3. haftasından itibaren pozitiflik verebiliyor. Ama kanda BHCG testine çok nadiren ihtiyaç duyuluyor.

Gebelik belirtileri 

1- Adet gecikmesi , adetin başlamaması
2- Bulantı hissi ve sabah aç karnına kusma
3- Vajinal akıntıda artış
4- Anormal cinsel istek
5- Aşerme
6- Ciltte nemlilik
7- Göğüs büyümesi ve sertleşmesi
8- Kasıklarda ağrı

Erken gebelik testi

İdrarda yapılan gebelik testleri adet gecikmesinden birkaç gün sonra pozitif olur demiştik ama daha erken günlerde hamile olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekiyorsa erken gebelik testi olarak kanda beta HCG baktırabilirsiniz. Bunun dışında idrarda yapılan tüm gebelik testleri aynı prensiple çalıştığı için biri diğerine üstin veya biri daha erken belirti veriyor değildir.

Gebelik testi ne zaman yapılır ?

Gebelik testleri en pratik olarak adet gecikmesinden 3 gün sonra yapılır ve pozitif çıkmaz ise takip eden günlerde birer defa yapılır . Bunun dışında daha erken zamanda gebelik olup opmadığı merak edilirse kanda BHCG testi yaptırmak gerekir.

Gebelik testi nasıl yapılır ?

Gebelik testi tüm eczanelerde satıldığı için size en yakın eczaneye girin ve marka belirtmeseniz bile bana bir gebelik testi ver derseniz size eczacı satın alma opsiyonlarının sunacaktır. Gebelik testini satın alınca herhangi bir tuvalette kendi idrarınızdan bir damla gebelik testine damlatarak 1 dakika kadar bekleyin . Haznenin altında iki adet kırmızı çizgi belirirse hamilesinizdir. Ama tek çizgi çıkarsa ya hamile değilsiniz , yada henüz test yapmak için çok erken.

Kanda gebelik testi

Kanda gebelik testi Beta HCG hormonunun kandaki seviyesi ölçülerek bakılır , gebe olmayan yanalarda kanda Beta HCG hormonu bulunmaz zira bu hormonu zaten fetüsün plesentası üretir. Tam olarak açılımı Beta Human Corionic Gonadotropin denilen hormon bedeni gebeliğe hazırlar.Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik Testleri 2020

Gebelik testi fiyatı eczane 2020

Evde hamilelik testi nasıl yapılır ?