Gebelik Testleri Fiyatları 2020

İstanbul'da 2019 yılı Temmuz 09 tarih itibarı ile kürtaj fiyatlarının çok merak edilmesine bakılırsa plan dışı gebelik ihtimali her türlü doğum kontrol teknolojisine rağmen hızla artıyor olduğunun görürüz, bu durumda insanların gebe olup olmadıklarını zamanında anlamaları büyük önem taşıyor , pratik olarak adet gününüz geçtiği günden itibaren gebe olabileceğinizi mutlaka aklınıza getirerek en basitinden eczaneden 10 TL kadar bir fiyatla satın alacağınız idrarda gebelik testi kullanabilirsiniz , çift çizgi çıkarsa kesin bir hamilelik olduğunu gösterir , ama tek çizgi olursa adet başlayana kadar her gün tekrarlamak gerekir , zira gebelik hormonları hemen idrara geçmeyebilir.
Şüpheli durumlarda gebeliği erkenden tespit etmek için kanda Beta HCG testide yaptırabilirsiniz. Adet gününüze 3 gün kala eğer gebeyseniz pozitiflik verir , yaklaşık 50 TL fiyatla bu test birçok yerde yapılıyor. Ama Beta HCG testine nadiren ihtiyaç olur.
Jinekolojik muayeneden sonra yapılan ultrasonda gebelik varsa rahim içinde bir kese görüntüsü elde edilir , gözlede görünce hamilelik iyice kesinleşmiş olur.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik Testleri 2020

Gebelik testi fiyatı eczane 2020

Evde hamilelik testi nasıl yapılır ?