Gebelik Testleri 2020

Gebelik testleri hakkında 2020 senesi için tüm detayları açıklamadan önce ; işinize yarayabilecek İstanbul'da kürtaj fiyatları hakkında www.kurtajfiyatistanbul.com 'u , kızlık zarı dikimi hakkında bilgi için www.kizlikdikim.com 'u , vajina daraltma ameliyatı içinde www.vajinadaraltmafiyatlari.com 'u ziyaret ediniz.Gebelik testleri , cinsel yaşamı olan her kadının haşır neşir olması gereken bir konudur. İstanbul'da çocuk aldırma fiyatlarını araştıran evli kadınlar veya kızlık zarı dikimi araştıran bekar kadınlar hiç farketmez , her kadının gebe kalma ihtimali vardır. İnsanlığın doğası budur , doğum , büyüme , gelişme , üreme ve ölüm. Gebelik testi bazı istisnalar hariç eczaneden alınacak basit bir idrar testi ile hamilelik ihtimali olan kadın tarafınca yapılır ve kayda geçmez. Özellikle plan dışı bir hamilelik ihtimali varsa gebelik testi çok daha önemli bir hal alır, idrarda negatif çıksa bile hala adet görmediyseniz bize gelin ultrasonla bakalım gebelik kesesi olayı kesinleştirir ve aynı seansta kürtaj olabilirsiniz.

Gebelik testleri adet gecikmesinden kaç gün sonra yapılmalı ? :

4 hafta süren aylık adet dönemi beklenen gün gerçekleşmez ise , kendi özel aciliyetinize göre en erken adet gecikmesinden 4 gün sonra yapılmalıdır. Hamilelik sonucu üretilen Human Koriyonik Gonadotropin hormonu kanda yükselmeye başladıktan birkaç gün sonra idrara geçmeye başlar. Beklenen adet gününden 10 geçmesine rağmen idrarda gebelik testi hala tek çizgi ise yani negatif ise kanda gebelik testi yapılabilir veya jinekolojik mumayenede ultrason ile bakılır , gebelik kesesi varsa hamilelik doğrulanır.

Kürtaj Öncesi Gebelik Testi :

Plansız gebelik ihtimali varsa adet günü heyecanla beklenir , hatta bazen bu heyacan ve stress bile adet gününnü geciktirebilir , rahat karakterli kadınlarda stesten geciktim diyerek savsaklamak kürtajdaki 10 haftalık yasal sürenin aşılmasına sebep olabilir. O yuzden beklenen adet 3 gün geçtiğinde idrarda gebelik testi yapmakta fayda vardır. Zaten 5 TL kadar masrafı olan çok basit bir testtir. Çift kırmızı çizgi çıkarsa kesin olarak hamile olduğunuzu gösterir , ama tek kırmızı çizgi çıkar ise hamile olmadığınız kesin değildir. Her gün tekrarlamak gerekir , taa ki adet görmeden 10 gün geçene kadar. Hala negatif çıkıyorsada bizden rabdevu alın ultrasonla bakalım , gebelik kesesi varsa aynı seansta kürtaj olabilirsiniz. Çok şüpheli durumlarda kan testi yaparız , kesin sonuç verir.

Kürtaj Fiyatları:

Kürtaj ücreti hamilelik haftasına ve anestezi çeşidine göre değişikliğe uğrar, hamilelik 4 haftadan başlar , gebelik testinin pozitif olması en az 4 haftalık hamilelik gerektirir.

Gebelik testi al :

Cinsel yaşantısı olan her kadın mutlaka bir gebelik testi almalı ve çantasında saklamalıdır. Bu kendi kendini takip için çok önemlidir.

Gebelik testi Beta HCG :

Kanda bakılan gebelik testidir. Hamilelik başlangıcından itibaren kanda yükselmeye başlar. İdrarda gebelik testlerine göre çok daha kesin sonuç verir. Kan alınması gerekmesi , bir sağlık kuruluşuna başvurma zorunluluğu gibi kısıtlayıcı faktörlerden dolayı sadece şüpheli gebeliklerde yapılır.

Gebelik testleri çeşitleri :

İdrarda bakılan gebelik testleri hep aynı prensiple çalışır , idrarda gebelik hormonu belli bir seviyeye çıktığında pozitif gösterir yani çift çizgi olur. Kanda bakılan gebelik testide beta hcg testidir. Şüpheli gebelik olgularında bakılır. Rutin değildir. Dolayısı ile 2 çeşit gebelik testi vardır. Bunun dışında jinekolojik ultrasonlada gebelik tespit edilebilir.

Gebelik Testi cihazları :

İdrarda bakılan gebelik testi cihazı çubuk şeklindedir , üzerinde idrar damlatılacak çukur bir bölümü vardır. idrar damlattıktan sonra çift kırmızı çizgi gebelik olduğunu gösterir. Pozitif çıkarsa yanılma payı yok gibidir.

Gebelik testi çift çizgi :

Test cihazına birkaç damla idrar damlattıktan sonra ekrana benzer bölümde kırmızı renkte çift çizgi çıkarsa gebelik vardır anlamına gelir.

Gebelik Testleri doğru sonuç verirmi ? :

İdrarda bakılan gebelik testi negatif yani tek çizgi ise bu doğru olmayabilir , ama çift çizgi ise yani pozitif ise kesin olarak gebelik vardır. Bunun yanında kanda bakılan beta hcg testi ise her zaman doğru sonuç verir.

Gebelik Testi Değeri :

İdrarda bakılan gebelik testinde sayısal değer yoktur , tek çizgi negatif , çift çizgi pozitiftir. Ama kanda bakılan gebelik testi yani beta hcg hormonu embriyoda yani bebek taslağı tarafınca üretildiği için gebe olmayan kadında bulunmaz. O yuzden sıfırın üzerindeki her değer pozitiftir. Kanda gebelik testi beklenen adet günüden birkaç gün önce pozitifleşebilir.

Gebelik testleri en erken ne zaman sonuç verir? :

İdrarda yapılan gebelik testleri en erken adet gecikmesinden 3 gün sonra , kanda yapılan gebelik testi yani beta hcg testi ise en erken beklenen adet gününden 3 gün önce sonuç verebilir.Gebelik testleri fiyatları :

İdrada yapılan gebelik testleri birçok markada satılmakla beraber genelde aynı kalitededir ve aynı yöntemle çalışır. Fiyatları ise KDV dahil 5 TL ile 10 TL arasında değişir. Kanda Bakılan Beta HCG testi ise sağlık kuruluşuna göre değişmekle beraber yaklaşık 25 TL dir.


Gebelik testi görüntüleri : 

İlk defa gebelik testi yapacaklar için idrarda yapılan testin görüntüsü yandadır.


Gebelik testleri güvenilir mi ? :

İdrarda yapılan gebelik testi negatif çıkar ise güvenilmez ve adet görene kadar her gün tekrarlanır , ama pozitif çıkarsa hamilelik kesindir. Kanda bakılan Beta HCG testi ise %100 güvenlidir.

Gebelik testleri her zaman doğru sonuç verir mi ? :

İdrarda bakılan gebelik testi negatif yani tek çizgi çıkarsa bu doğru olmayabilir , her gün tekrarlanması gerekir. Ama kanda bakılan beta HCG testi ise her zaman doğru sonuç verir.


Gebelik testi hemen sonuç verir mi ? :

Evet , anında sonuç verir.

Gebelik testi ilişkiden kaç gün sonra yapılır ? :

İdrarda bakılan gebelik testi ilişkiden en erken 15 gün sonra yapılır , kanda bakılan gebelik testi ise ilişkiden 10 gün sonra en erken bakılabilir.

Gebelik testleri isimleri :

Biocard Gebelik Testi
Fortune Gebelik Testi
Nova Gebelik Testi
Persona Doğum Kontrol Monitörü
Clearblue Kolay Hamilelik Monitörü
Medismart Of Switzerland Gebelik Testi
D Best Gebelik testi
Fortel Gebelik Testi
Predictor Gebelik testi
Certain Gebelik testi.

Bunların dışındada birçok marka vardır. Siz en ucuzunu alabilirsiniz aynı sonucu verir.

Gebelik testleri kaç para? :

En ucuz gebelik testi 5 TL , En pahalı gebelik testide 40 TL kadardır. Ama aynı sonucu verir.

Gebelik testi kan:

Kanda bakılan gebelik testi Beta HCG testidir. Gebe olmayan insanda 1'in altı olarak çıkar, 1 ve üzeri her türlü değer hamileliği gösterir.

Gebelik testi markaları :

Biocard Gebelik Testi, Fortune Gebelik Testi ,Nova Gebelik Testi , Persona Doğum Kontrol Monitörü, Clearblue Kolay Hamilelik Monitörü, Medismart Of Switzerland Gebelik Testi, D Best Gebelik testi, Fortel Gebelik Testi, Predictor Gebelik testi, Certain Gebelik testi.

Gebelik testleri ne kadar ? :

Gebelik testi fiyatları en ucuz 5 TL den başlar.

Gebelik testi ne zaman ? :

Gebelik testlerinden idrarda bakılanlar adet gecikmesinden en erken 3 gün sonra bakılabilir ama çok acil öğrenmeniz gerekiyorsa kanda bakılan beta hcg testi ise beklenen adetten 3 gün önce bakılabilir

Gebelik testi örnekleri:

İdrarda bakılan birçok markada gebelik testi vardır bunlara örnek olarak : Biocard Gebelik Testi, Fortune Gebelik Testi ,Nova Gebelik Testi , Persona Doğum Kontrol Monitörü, Clearblue Kolay Hamilelik Monitörü, Medismart Of Switzerland Gebelik Testi, D Best Gebelik testi, Fortel Gebelik Testi, Predictor Gebelik testi, Certain Gebelik testi.

Gebelik testi oranları :

Kanda bakılan gebelik testi oranları 1 in altında ise negatif olarak değerlendirilir.

Gebelik testi renkleri :

Çift kırmızı çizgi pozitif demektir.

Gebelik testleri resimli :

Özellikle idrarda bakılan gebelik testlerini resimli olarak bu sayfada bulabilirsiniz.

Gebelik testleri sonuçları :

İdrarda bakılanlarda çift kırmızı çizgi pozitiftir. Kanda bakılan beta hcg testinde ise 1 ve üzeri değerler pozitiftir.

Gebelik testi şekilleri:

2 tür gebelik testi vardır. İdrarda ve kanda bakılan gebelik testleri.

Gebelik testi tek çizgi :

İdrarda bakılan gebelik testinde tek çizgi çıkarsa gebelik olmadığını gösterir. Ama erken dönemlerde yanıltıcı olabilir . Aman dikkat.

Gebelik testi uygulaması :

Eczaneden alacağınız gebelik testinin çukur kısmına 2 damla kadar idrar damlattığınızda hemen sonuç verir.

Gebelik testleri uzman tv :

Gebelik testi ile alakalı videoları Uzman TV de izleyebilirsiniz.

Gebelik testi ücreti :

İdrarla bakılan testler 5 TL civarı , Kan testleri ise yaklaşık 25 TL dir.

Gebelik testi videosu :

Gebelik testi ile alakalı videoları sitemizde bulabilirsiniz.

Gebelik testleri ve fiyatları:

İdrar gebelik testleri 5 TL ile 40 TL arasında değişir. Kanda bakılan gebelik testleri ise 25 TL kadarıdır.

Gebelik testleri yanıltır mı ?:

Gebeliğin erken dönemlerinde idrar testi negatif çıkar ise bu yanıltıcı olabilir. Ama pozitif ise kesindir.

Gebelik testi yanılma payı:

Adet gecikmesinden itibaren 1 hafta süre ile negatif çıkan gebelik testlerinde yanılma payı yüksektir. Pozitif çıkarsada yanılma payı yoktur.

Gebelik testi zamanı:

Kanda bakılan gebelik testleri beklenen adet günü , idrarda yapılanlar ise adet gecikmesinde itibaren 1 hafta içinde yapılabilir.

Saygılarımla ..Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik testi fiyatı eczane 2020

Evde hamilelik testi nasıl yapılır ?